اخبار ستاد کاروان تدبیر و امید
منتفذين آذربايجان غربي

منتفذين آذربايجان غربي1

منتفذين آذربايجان غربي2

منتفذين آذربايجان غربي3
معاون اجرایی رییس جمهوری در جلسه متنفذین ونخبگان استان آذربایجان غربی: ضرورت تهیه طرح جامع گردشگری استان آذربایجان غربی برای توسعه هدفمند در این زمینه معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: با توجه به ظرفیت های خوب استان آذربایجان غربی تهیه طرح جامع گردشگری این استان برای توسعه هدفمند در این زمینه ضروری است.

 محمد شریعتمداری در جلسه متنفذین ونخبگان استان آذربایجان غربی که در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، این استان را دارای ویژگی های منحصر به فرد و دارای پیشینه ای تاریخی درخشان دانست و اظهارداشت: در استان آذربایجان غربی مجموعه ای از اقوام کشورمان سکونت دارند که همواره تلاش مجدانه ای را برای حفظ مرزهای غربی کشور انجام داده اند و با تقدیم 12 هزار شهید در راه آرمان های انقلاب اسلامی توطئه های دشمنان را خنثی کردند.

وی افزود: شهدای به نامی مانند باکری ها چهره های خدوم و با ارزشی بودند که جان خود را در راه آرمان های انقلاب اسلامی تقدیم کردند و مهندس عطایی به عنوان چهره فقید استان در سمت استاندار خدمات بسیاری را در این استان انجام دادند.

معاون اجرایی رییس جمهوری با اشاره به پتانسیل های عظیم استان آذربایجان غربی گفت: ظرفیت های آبی این استان در کشور بسیار مناسب است و آثار تاریخی و گردشگری طبیعی بی بدیل استان به عنوان ظرفیت های معنوی آذربایجان غربی بسیار باارزش است.

شریعتمداری ادامه داد: با وجود ظرفیت های خوب این استان، درآمد سرانه آذربایجان غربی نسبت به متوسط کشوری بالا نیست که باید به این مسئه توجه کرد و در زمینه اشتغال نیز باید گام های بلند تری را برداشت.

وی با اشاره به اقدامات ستاد کاروان تدبیر و امید برای شناسایی هر چه بهتر مطالبات مردمی در سفرهای استانی تصریح کرد: تلاش کردیم برای شناخت بهتر مطالبات مردم، به غیر از نظرسنجی از دستگاههای ملی و منطقه ای، نظرسجی های به روزی را در استان انجام دهیم تا با شناسایی بهتر مشکلات در جهت توسعه استان گام برداریم.

معاون اجرایی رییس جمهوری همچنین بیان کرد: در دولت های ادوار گذشته 861 تعهد مالی در استان آذربایجان غربی مصوب شده است که از مجموع اعتبار 5 هزار میلیارد تومان برای اجرای این تعهدات، 64 درصد آن پرداخت نشده است بنابراین دولت تدبیر و امید با تراکم وعده های عمل نشده در استان ها مواجه است به همین دلیل جهت گیری های عمومی دولت برای تسریع توسعه در استان ها، واگذاری فعالیت ها به نهادهای عمومی غیردولتی و بخش خصوصی است.

مولاوردی،  معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت توجه به ظرفیت های استان آذربایجان غربی، اظهارداشت: باید در این سفر طرح های اجتماعی و فرهنگی را در حوزه زنان مورد توجه قرار گیرد تا در جهت ارتقاء سرمایه اجتماعی و حفظ امید مردم به ویژه زنان و جوانان به دولت حرکت کنیم.