اخبار ستاد کاروان تدبیر و امید
شريعتمداري در ديدار با سرمايه گذاران كرمانشاهي
معاون اجرایی رییس جمهوری در جلسه هم اندیشی با سرمایه گذاران کرمانشاهی های مقیم خارج از کشور: دولت به دنبال شناسایی موانع تولید و رفع آن است/ باید فرهنگ کار در استان کرمانشاه تقویت شود معاون اجرایی رییس جمهوری با اعلام اینکه دولت یازدهم به دنبال شناسایی موانع تولید و برطرف کردن آن است، گفت: در سفرهای کاروان تدبیر و امید به کرمانشاه به دنبال ایجاد ارتباط بین سرمایه گذاران با مقام های محلی هستیم.

محمد شریعتمداری در جلسه هم اندیشی با سرمایه گذاران کرمانشاهی های مقیم خارج از کشور در هتل پارسیان این شهر با بیان اینکه دولت یازدهم در شرایط بسیار دشواری وارد کار اجرایی شده است، افزود: دولت در زمان به روی کار آمدن با تحریم های ظالمانه ای در حوزه اقتصادی کشور روبرو بود.

وی افزود: صرف نظر از منشاء تحریم ها که ناشی از بی تدبیر داخل و رقیبان خارجی بود این تحریم ها رشد اقتصاد منفی در کشور به دنبال داشت.

معاون اجرایی رییس جمهوری به آثار منفی تحریم ها برای کشور نیز اشاره کرد و افزود: در زمان تحریم ها محدودیت هایی در صادرات نفت خام ایجاد شده بود که کشور را تا توقیف کامل فعالیت های اقتصادی پیش برد.

شریعتمداری با بیان اینکه دولت تلاش کرده است که در سه سال گذشته قطار را به ریل برگرداند، گفت: گفته می شود در سالگرد برجام هستیم اما واقعیت این است که شش ماه از اجرایی شدن برجام می گذرد و در این مدت کشور بند های اقتصادی را به تدریج باز می کند.

معاون اجرایی رییس جمهوری اعلام کرد: تلاش کردیم در این مدت موانع تولید را شناسایی کرده و در لایحه ای به مجلسی که منتقد دولت بود ارایه کنیم.

شریعتمداری ادامه داد: بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری اتکا به قدرت های داخلی و نگاه به بازار های بین المللی در بحث اقتصادی مورد توجه دولت است.

وی با بیان اینکه رساندن نرخ تورم به زیر 10 درصد کار دشواری است، گفت: مدام بر این موضوع اصرار داریم که تورم پیش روی اقتصاد کشور برداشته شود.

معاون اجرایی رییس جمهوری ایجاد فضای کسب و کار را از دیگر اولویت های دولت دانست و گفت: به صورت آزمایشی به سه استان اختیارات وزیران در موضوع اقتصاد مقاومتی تسری شده است و در صورت موفقیت در تمام کشور اجرایی می شود.

شریعتمداری ادامه داد: در استان کرمانشاه در حدود سه سال گذشته از مجموع اعتبارات ملی و استانی هفت هزار و 500 میلیارد ریال و از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب نیز دو هزار و 500 میلیارد ریال در استان کرمانشاه هزینه شده است.

وی تاکید کرد: علاوه بر این میزان توسط وزارت خانه های جهاد کشاورزی و نیرو نیز بیش از 30 هزار میلیارد ریال در موضوع آب کرمانشاه سرمایه گذاری شده است.

معاون اجرایی رییس جمهوری به اجرای طرح گرمسیری در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در مرحله اول طرح گرمسیری ٥٠ هزار هکتار از اراضی استان آبیاری خواهد شد.

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همه ارکان دولت در اجرای قوانین دولت همراه نیستند، گفت: برای ایجاد هماهنگی در ارکان دولت از طریق آموزش های لازم تلاش می کنیم.

وی با بیان اینکه مقامات محلی برای کار و تلاش و اجرایی کردن مصوبات دولت باید پا به کار باشند، تاکید کرد: یکی از ضعف های ما ضعف در اجرا و پیگیری است که باید مسوولان کشور به دنبال رفع این نقطه ضعف و مهمتر از همه مبارزه با فساد باشند و اجازه ندهند این معضل گسترش یابد.

معاون اجرایی رییس جمهوری در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت های استان کرمانشاه گفت: باید فرهنگ کار در استان کرمانشاه تقویت شود.