اخبار سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید
1396/2/9 شنبه
رییس جمهوری در کرمان: در سفرهای استانی قولی ندادیم که تاپایان دولت قابل افتتاح نباشد
رئیس جمهوری با بیان اینکه هر روز برای فیلتر شبکه های اجتماعی تحت فشار بودیم اما مقاومت کردیم گفت: قرار ما با مردم در سفرهای استانی این بود که قولی بدهیم که تا پایان دولت به افتتاح برسد اما اینک می گویند افتتاح نکنید.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جمع پرشور جوانان و حامیان مردمی دولت تدبیر و امید در استان کرمان افزود: در طول 3.5 سال گذشته بارها عده‌ای در جلسات خصوصی و عمومی تصمیم‌گیری، رو در روی ما ایستادند تا مردم نتوانند از شبکه‌های مجازی استفاده کنند و هر روز فشار می‌آوردند که باید شبکه‌های اجتماعی، فیلتر شوند، اما امروز که موقع انتخاب شده، خود آنها پیشتاز در استفاده از فضای مجازی هستند.
وی گفت: اگر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ایراد دارند، این ایراد برای همه است و تنها نباید مردم را از داشتن آن محروم کرد.
وی با بیان اینکه مسیر عدالت، اعتدال و اصلاحات را رها نخواهیم کرد، تصریح کرد: عده‌ای می‌خواهند در میان راه برگردیم اما ما برنمی‌گردیم و امید روحانی، مردم و جوانان عزیز هستند.
وی تاکید کرد که راه ما این بوده که شرق کشور را آباد کنیم و استان کرمان و استان‌های شرقی مسیر ارتباطاتی جهان شرق و غرب باشند و از چابهار و تمام کشور راه آهن به اروپا متصل شود.
رئیس‌ جمهوری افزود: راه ما این بوده که برای اولین بار در ایران، آب دریای عمان به صورت شیرین وارد کرمان شود و ما تصمیم گرفتیم، سرمایه‌گذاری‌ها در این استان افزایش یابد.
روحانی تصریح کرد: در 3.5 سال گذشته هزار تفاهم‌نامه توسط مسئولان با بخش خصوصی و عمومی، امضاء شده است و در این دولت، 16 هزار میلیارد تومان طرح به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس‌ جمهوری با بیان اینکه عده‌ای در کشور می‌گویند چرا دولت یازدهم در ماه‌های انتهایی این دولت طرح‌ها را افتتاح می‌کند، اظهار داشت: قرار ما در سفرهای استانی در این بود، قولی به مردم دهیم که قابل عمل باشد و حتی‌الامکان تا پایان دولت یازدهم افتتاح شود.
روحانی تأکید کرد: حال که می‌خواهیم طرح‌ها را به بهره‌برداری برسانیم می‌گویند افتتاح نکنیم، آنها فکر می‌کنند طرح‌های چند صد هزار میلیاردی دیروز صبح کلنگ زده شده و امروز افتتاح می‌شود، اما این مردم ایران بودند که در طول 3.5 سال گذشته تلاش کردند.
رئیس‌ جمهوری افزود: چرا از راهمان برگردیم ما می‌خواهیم به غیر از سرمایه‌گذاران داخلی، سرمایه‌گذاران خارجی را به کشور بیاوریم تا برای مردم و جوانان شغل ایجاد کنیم.
روحانی افزود: در دولت یازدهم در طول این مدت، 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی به صورت مستقیم و فاینانس جذب شده و هزار و 387 میلیون یورو، سرمایه‌گذاری انجام شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ما هر چه داریم از سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است و انقلاب، دفاع مقدس، ایستادگی، وحدت و پیشرفت ملت در سایه عشق به خاندان رسالت و بویژه مولایمان امام حسین(ع) محقق شده است.
رئیس جمهوری با بیان اینکه در روزهای بسیار مقدس برای تعیین هدف و آرمان بسیار بلندمان باید همه توان‌مان را بکار گیریم، گفت: این روزها، روزهای سرنوشت‌سازی برای ملت ماست و در این ایام حقیقتاً جای مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در میان ما خالی است.
روحانی اظهار داشت: ای کاش می‌شد، هنوز هم از فیض وجود آن سیاستمدار پخته و صابر و آن مجاهد نستوه که در انقلاب در کنار امام عزیز و بزرگوار ما و در دفاع مقدس به عنوان بازوی امام(ره) در راه حراست از کشور گام نهاد و در عرصه‌های مختلف، یار و یاور مقام معظم رهبری بود، بهره‌مند بودیم.
رئیس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه ما باید راه هاشمی را ادامه دهیم، گفت: ما مسیر عدالت، اعتدال و اصلاحات را رها نخواهیم کرد.
وی افزود: ما در مسیری که در سال 92 با هم عهد بستیم و تا امروز در آن مسیر حرکت کردیم، باید تا پایان و رسیدن به اهداف بلندمان ثابت قدم بوده و راه را ادامه دهیم.
رئیس‌ جمهوری خاطر نشان کرد: ما از روز اول، تصمیم گرفتیم با صداقت، راستگویی و شفافیت با هم مسیر اعتلای کشور را ادامه دهیم.
وی با بیان اینکه اگر دروغ در این کشور گسترش یابد، پیشرفت از آن رخت بر می‌بندد گفت: ما سال‌ها حرف‌های دروغ را شنیدیم و دیدیم که کشور به واسطه این سخنان در مسیر پرتگاه قرار گرفت.
وی ادامه داد: امروز دیگر ملت آماده شنیدن حرف‌های دروغ در کشور نیست.
روحانی تأکید کرد: ملت ایران امروز نشان داده که پس از این همه مقاومت و ایستادگی، شعار دادن و دادن وعده‌های بی‌اساس و ساختن آمار و ارقام برای آینده، گوش شنوایی در میان مردم فهیم ایران نخواهد داشت.
رئیس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه راه ما راه آزادی است و باید راهمان را ادامه دهیم، گفت: ما نخواهیم گذاشت بار دیگر فضای امنیتی بر دانشگاه‌ها حکمفرما شود.
روحانی در پاسخ به ابراز احساسات مردم در حمایت از دولت تدبیر و امید، گفت: اگر حمایت مردم از دولت نبود، در این مدت، هیچگاه نمی‌توانست به توفیقات بزرگ دست پیدا کند.
رئیس‌ جمهوری تأکید کرد: ما راهی را که با هم شروع کردیم با هم ادامه می‌دهیم و با هم به مقصد نهایی خواهیم رساند.
وی با درود و سلام بر مردم قهرمان کرمان و شهرستان بم که رنج فراوان دیدند، اظهار داشت: همه مردم شهرستان‌های استان کرمان ، یاران دلاور انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.
رییس‌ جمهوری با بیان اینکه امروز روز سرنوشت ماست و در یک مسیر مهم در حال حرکت هستیم، گفت: عده‌ای می‌خواهند در میان راه برگردیم و متوقف شویم، اما ما برنمی‌گردیم و متوقف نمی‌شویم.
رئیس‌ جمهوری گفت: در طول این چند سال در سایه وحدت، تلاش و زحمت بخش‌های عمومی و خصوصی، مسئولان استانی و همچنین ترغیب، همکاری و همفکری آیت‌الله جعفری امام جمعه محترم کرمان ، صادرات از کرمان، 5 میلیارد دلار بوده است.
روحانی ادامه داد: صادرات در این استان در سال 92 ، یک میلیارد، سال 93، 1.5 میلیارد، سال 94، 1.3 میلیارد و در 95، 2.2 میلیارد دلار بوده است.
رئیس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه ما راهی که برای اجرای حقوق شهروندی انتخاب کرده‌ایم، رها نخواهیم کرد و برخی فکر می‌کنند، حقوق شهروندی روی کاغذ نوشته شده، و اجرا نمی‌شود، تصریح کرد: بدانید دولت یازدهم در ماه‌های آخر با همه توان حقوق شهروندی را اجرا می‌کند و به آنهایی که از حقوق شهروندی، خوشحال نیستند و می‌گویند به مردم آزادی ندهید و زن‌ها فعالیت اجتماعی نداشته باشند، اعلام می‌کنم اگر این مردم بار مسئولیت دولت دوازدهم را بر دوش این خادم گذاشتند، حقوق شهروندی جز به جز اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: اجازه نمی‌دهیم، حقوق خصوصی مردم، تضعیف و نقض شود و بی‌قانونی‌ها در این کشور ادامه یابد.
رئیس‌ جمهوری گفت: با حمایت مجلس که امروز هماهنگی بسیار بهتری بین دولت و مجلس دهم برقرار است، راه احقاق حقوق ملت را ادامه می‌دهیم.
روحانی افزود: ما به همه رزمندگان، لشکر 41 ثارالله، سردار سلیمانی، شهید باهنر، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و برادر عزیز دکتر جهانگیری افتخار می‌کنیم.
رئیس‌ جمهوری با اشاره به شعار «جهانگیری تشکر، تشکر»، گفت: از همه خادمان در دولت یازدهم که امروز راه ملت عزیز را دنبال می‌کنند، تشکر می‌کنیم.
روحانی تأکید کرد: من همه تلاشم را برای تحقق پیام شما بکار خواهم بست، ما باید برای تحقق آنچه در فصل سوم قانون اساسی برای حقوق ملت آمده، تلاش کنیم و تا اجرای آخرین خط و کلمه آن از پای ننشینیم و برای اجرای قانون اساسی و حقوق ملت، همه توان‌مان را بکار گیریم.
رییس‌ جمهوری خاطر نشان کرد: امروز روز ساختن سرنوشت 4 سال آینده و حتی آینده‌های دورتر به دست شما مردم است و باید وعده‌گاه ما در روز 29 اردیبهشت، در کنار صندوق‌های اخذ رأی باشد.
وی تأکید کرد: می‌خواهیم، آزادی، امنیت واقعی مردم‌محور و جامعه محور را ادامه داده و می‌خواهیم آرامش کشور، باقی بماند. ما در پی پیشرفت و سربلندی ایران عزیز هستیم.
رئیس‌ جمهوری با بیان اینکه دولت دوازدهم تمام برنامه‌های خود را در اختیار ملت قرار داده و بر آنها پایبند خواهد بود، گفت: دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اعتدال، دوباره امید، دوباره پیشرفت ایران عزیز و دوباره سربلندی کرمان.