اخبار ستاد کاروان تدبیر و امید
شريعتمداري در جمع مازندراني هاي خارج از كشور
شریعتمداری در نشست هم اندیشی مازندرانی های مقیم خارج کشور: مشکل بورکراسی اداری را با توسعه فضای کسب و کار برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برطرف می کنیم معاون اجرایی رییس جمهوری و رییس ستاد کاروان تدبیر و امید گفت: مشکل بورکراسی اداری که بر سر راه سرمایه گذاران داخلی و خارجی وجود دارد را با توسعه فضای کسب و کار برطرف می کنیم.

محمد شریعتمداری در نشست هم اندیشی مازندرانی های مقیم خارج کشور که در ساری برگزار شد، تصریح کرد:‌ دولت تدبیر و امید در شرایط سخت روی کار آمد و امروز پس از دو سال تلاش بی وقفه سیاست خارجی و موفقیت در مذاکرات، با تصویب برجام سیاست های اقتصادی شتاب می گیرد و به طور یقین تمامی شعارهای اقتصادی دولت تدبیر و امید محقق می شود.

وی با تاکید براینکه ایرانیان خارج از کشور باید اولین گام را پس از تصویب برجام در گسترش فعالیت های اقتصادی کشور بردارند، گفت: با تصویب برجام محدودیت های انتقال پول و تکنولوژی از بین خواهد رفت و این مشکلات اساسی مرتفع می شود.

معاون اجرایی رییس جمهوری توجه به حقوق اساسی ایرانیان داخلی و خارجی، بهره گیری از انرژی هسته ای در کنار توجه به زندگی مردم و رفاه و آسایش آنان را از برنامه های دولت تدبیر و امید دانست و بیان کرد: امیدواریم با تصویب برجام بتوانیم زودتر این برنامه ها را عملی کنیم.

شریعتمداری افزود: در شرایطی که قیمت کالاها در بازار ایران به صورت لحظه ای تغییر می کرده و ارزش پول به شدت کاهش و در سرازیری شدید اقتصادی قرار داشته، دولت را تحویل گرفتیم، بنابراین در چنین شرایطی مذاکره قدرتمند به همراه ایجاد تعامل با دنیا را به درستی در دو سال اخیر پیش بردیم.

رییس ستاد کاروان تدبیر و امید با اشاره به اینکه امروز تحقق اهداف شعارهای دولت دکتر روحانی قابل مشاهده  است به طوریکه پس از دو سال مذاکره دولت تدبیر و امید، موضوع برجام نیز به تصویب رسید، گفت: روح حاکم بر برجام برد- برد است البته درفرآینده مذاکره نیز به دنبال نتیجه برد و باخت نبودیم و به دنبال امنیت اقتصادی و تعامل سازنده با دنیا بودیم.

*تثبیت پایه های توسعه اقتصادی ایران با تصویب برجام

وی با بیان اینکه با تصویب برجام پایه های توسعه اقتصادی ایران تثبیت می شود، اظهارداشت: با این اتفاق سیاست اقتصادی دولت در ارتباط با دنیا شتاب خواهد گرفت و مردم نتایج آن را در زندگی خود احساس خواهند کرد به طوریکه در ارزش پول ایران ثبات به وجود آمده و امنیت اقتصادی در کشور ایجاد خواهد شد.

شریعتمداری ادامه داد: هر چند سرمایه گذاران داخلی و خارجی با مشکلات بورکراسی اداری مواجه هستند و این واقعیت ها را انکار نمی کنیم اما این مسایل را با توسعه فضای کسب برطرف خواهیم کرد همان طور که رتبه فضای کسب و کار ایران در جهان که در سال 1392رتبه 152 بوده، امسال به 103 کاهش یافته است.

وی همچنین گفت: فرصت های اقتصادی مهم برای سرمایه گذاری وجود دارد که شما ایرانیان مقیم خارج می توانید از آن بهره بگیرید تا از فضای کسب و کار ایران رتبه خوبی را در دنیا کسب کنید.